Merak Ettikleriniz

Günde Kaç Öğün Beslenmeliyiz ?

Sağlıklı Beslenmek için günde 3 öğün ana yemek ve 2-3 ara öğün tüketmek gerekir. Kalori açısından zengin bir kahvaltı, öğle ve akşam yemeği yerken, ara öğünlerinizi de atlamamaya gayret edin.

Obezite Tedavisi Nedir ?

Günümüzde her 3 kişiden 2 sini ilgilendiren, kronik hastalıkların oluşma riskini arttıran obezitenin, sağlıklı bir beslenme programı ile, besin ve besin öğesi ihtiyaçlarının karşılanarak, aç kalmadan, kişinin mevcut sağlık durumu ve kan bulgularını göz önünde bulundurularak uygulanan tıbbi beslenme tedavisidir.

Gebe ve Emzikli beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Annelerin, anne adaylarının ve bebeklerin yeterli ve dengeli beslenebilmeleri için hazırlanan diyetlerdir. Bu programda süt kalitesini ve miktarını arttırmak, bebeğin doğru beslenmesini sağlamak ve anne adaylarının yeterli ve dengeli beslenerek sağlıklı bir kilo ile doğuma girmesi hedeflenmektedir.

Diyabet Beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Şeker hastalarının özel durumları gereğince belirli bir diyet programına bağlı kalmaları gerekmektedir. Bu program ile şeker hastalarının doğru besinler alarak yaşam kalitelerinin arttırılması hedeflenir. Şeker hastalığının olası şikayetleri bu şekilde en aza indirilir.

Kilo Almak İçin Neler Yapılabilir ?

Kilo alabilmek için bu konuda etkili besinlere odaklanmanız gerekir , ve bilinenin aksine sürekli bol yağlı ürünler tüketmek zorunda değilsiniz. Size önereceğimiz besinleri alarak istediğiniz kadar ve sağlıklı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Sporcu Beslenmesi Nasıl Olmalıdır ?

Sporcu bireyin, beslenmesinde alacağı kalorinin yüzde 65 civarının karbonhidrat, yüzde 20'sinin protein ve geri kalanının da yağlardan elde edilmesi gerekmektedir. Dolayısıyla hem antrenman sonrası, hem spor öncesi karbonhidrat ağırlıklı beslenme sporcunun performansına olumlu katkı sağlayacaktır.